A permetezéssel elsődlegesen a betegségek kialakulását szeretnénk megelőzni.
A rendszeres permetezéssel védelmet biztosítunk a növényeknek.
Ha ezt elhanyagoljuk, a növények fejlődése lassul, könnyen megbetegszenek, idővel akár el is pusztulhatnak.
A beteg növények gyógyítása lényegesen nehezebb mint megelőzni a bajt! Ilyenkor már kettő – három ismételt permetezésre van szükség, hogy a betegségeket megszüntessük. Erősen előre haladott betegségnél sajnos már a többszöri permetezés sem segít a növényen!
Minden évben erősen ajánlott két lemosó permetezést elvégezni. Az egyiket ősszel, amikor még a levélzet nagy része zöld színű. Mikor ezt a permetezést végezzük, felszívódó permetszer használata javasolt, ami védi a jövő évi rügyeket, melyek ilyenkor már kialakulnak. A másik lemosó permetezést pedig tél végén, kora tavasszal kell elvégeznünk, metszést követően, amikor a hőmérséklet már tartósan fagypont feletti.
A lemosó permetezés fő célja, hogy a fák törzsén, ágain, kérgénél megtelepedett gombák és baktériumokat elpusztítsuk, valamint a kártevő rovarok áttelelő alakjait ritkítsuk, ezzel megelőzzük a tavaszi elszaporodásukat. Sajnos sok kártevő ellen nem hatásos, melyek a lombok és a föld alatt vészelik át a telet, ellenük később kell védekezni.
Ezek mellett március végétől a vegetációs időszakban sok más kártevő és korokozó veszélyezteti növényeink egészségét. Ilyenkor megelőző permetezéssel biztosíthatjuk nővényeink egészséges növekedését. Illetve a szúnyogok száma is csökkenthető.
Kisebb területekre egy kézi-háti permetező is elég, de nagyobbnál már megéri egy benzines permetezőt beszereznünk.
Mind a kettő kategóriában nagy a választék, ha nem vagyunk benne biztosak nézzük meg élőben a kínálatot és nyugodtan kérjünk segítséget egy szakképzett eladótól.